Cera po zimie – jak jej pomóc?


Pomimo tego, że zima niewątpliwie ma swój urok, chyba zgodzisz się z nami – dobrze, że się już skończyła. Teraz nie pozostaje nam nic innego, jak cieszyć się nadchodzącą wiosną i z utęsknieniem oczekiwać lata, a wraz z nim oczywiście wymarzonych wakacji. Zanim jednak na dobre rozmarzymy się, snując wakacyjne plany, musimy najpierw zadbać o swoją cerę, której kondycja po zimie pozostawia wiele do życzenia. Przesuszona, a często równie podrażniona, staje się bardzo podatna na zmiany temperatury, dlatego też wymaga naszej pomocy. Co zrobić, aby przywrócić jej dobrą kondycję i przygotować na nadejście letnich słonecznych dni?

Zmęczona cera? Pożegnaj skutki zimy na dobre!

Mróz, wiatr, śnieg i suche powietrze w szkole i w domu – to czynniki, na działanie których twoja cera poddawana była każdego dnia. Nic więc dziwnego, że teraz wygląda na szarą, przesuszoną i podrażnioną. Szara zmęczona cera z pewnością nie wygląda dobrze, tym bardziej jeśli jest skłonna do niedoskonałości, które mogą pojawiać się na niej na skutek zaburzonej pracy gruczołów łojowych, będącej wynikiem nadmiernej utraty wody. Regeneracja skóry po zimie jest więc najlepszym, co możesz dla niej teraz zrobić. Dzięki zastosowaniu produktów zawierających składniki pielęgnujące szybko zapomnisz o oznakach zmęczonej po zimie skórze twarzy. Aby tak się jednak mogło stać, najpierw musisz wybrać odpowiednie kosmetyki. Sięgaj po te, które pomogą ci zregenerować skórę, a jednocześnie zniwelować występujące już problemy skórne. W twoim przypadku najlepsze będą więc produkty przeznaczone do cery problematycznej, np. żel antybakteryjny do twarzy od Under Twenty i pochodzący z tej samej linii krem głęboko nawilżający.

Krem nawilżający – sprawdź, ile potrafi zdziałać!    

Zniszczona cera potrzebuje natychmiastowej pomocy. W przypadku cery po zimie powinna ona koncentrować się przede wszystkim na przywróceniu skórze właściwego poziomu nawilżenia. Musisz bowiem pamiętać, że skóra twojej twarzy każdego dnia, a zwłaszcza podczas zimowych szaleństw na nartach, narażona była na utratę wody, na skutek czego zapewne doszło do jej odwodnienia. Jak możesz sprawdzić czy ten problem cię dotyczy? Przyjrzyj się uważnie swojej twarzy. Jeśli dostrzegasz na niej wyraźnie przesuszone miejsca (zwłaszcza okolice czoła i policzków) lub też zauważyłaś, że twoje cera częściej się przetłuszcza, możesz być pewna, że jest niewystarczająco nawilżona. Co w takiej sytuacji?

Przede wszystkim nie wpadaj w panikę! Dzięki szybkiemu działaniu już niedługo przywrócisz skórze dobrą kondycje. Od czego zacząć? Oczywiście od zakupu dobrego kremu nawilżającego. Stosowany systematycznie, bogaty w składniki aktywne pomoże wyrównać poziom nawilżenia skóry i sprawi, że stanie się ona odporna na utratę wody. Najlepszy krem nawilżający w przypadku cery trądzikowej to ten, który poza zapewnieniem optymalnego nawilżenia zahamuje też rozwój niedoskonałości. Powinien więc on zawierać substancje antybakteryjne, jak np. antybakteryjny krem głęboko nawilżający Under Twenty. Za sprawą kompleksowej formuły pielęgnacja skóry po zimie z jego udziałem jest niezwykle skuteczna.

Krem antybakteryjny stosuj dwa razy dziennie – rano i wieczorem, na oczyszczoną skórę twarzy. Skoro o oczyszczaniu mowa, nie zapominaj o tym, że aby krem regenerujący mógł należycie spełnić swoje zadanie, musi zostać zaaplikowany na skórę oczyszczoną z wszelkiego rodzaju niedoskonałości. Niezastąpione do tego celu są oczyszczające preparaty – żele i pianki dedykowane cerze trądzikowej.