Detoks dla skóry


Słowo „detoks” staje się coraz bardziej popularne. Zapewne słyszałaś już o detoksie dietetycznym, który w dużym skrócie oznacza całkowitą rezygnację z niektórych grup produktów, np. słodyczy, połączoną ze spożywaniem tych produktów, które pomagają oczyścić organizm z toksyn i innych niepożądanych substancji. Okazuje się, że detoks bardzo dobrze łączy się nie tylko z dietą. Dogłębne oczyszczanie dobrze działa również na skórę twarzy. Raz na jakiś czas warto więc zagwarantować jej odpoczynek od makijażu na rzecz starannej pielęgnacji. Nie wiesz, od czego zacząć? Pomożemy przygotować ci detoks dla twojej cery, który, jak mamy nadzieję, pomoże ci poprawić jej wygląd i wzmocnić kondycję.

Detoks na co dzień – pamiętaj o oczyszczaniu skóry każdego dnia!

Choć obiecaliśmy udzielić ci wskazówek, jak zagwarantować skórze prawdziwy detoks, z którego będziesz mogła skorzystać raz na jakiś czas, najpierw słowem wyjaśnienia musimy krótko wspomnieć o codziennym oczyszczaniu skóry twarzy. Jest ono dla jej wyglądu niezwykle ważne. I im szybciej zdasz sobie z tego sprawę, tym lepiej. Każdego dnia twoja cera boryka się z zanieczyszczeniami gromadzącymi się na jej powierzchni. Na ich długiej liście widnieją również kosmetyki, których używasz do makijażu. Kolejne warstwy tych zanieczyszczeń nakładają się na siebie, przez co skóra nie może oddychać. Zatykają one także ujścia gruczołów łojowych, przez co musisz zmagać się z różnego rodzaju niedoskonałościami. Dlatego tak bardzo ważne jest jej codzienne oczyszczanie, na które powinnaś zarezerwować czas rano i wieczorem.

Jak skutecznie oczyścić twarz? Nie musisz temu zadaniu poświęcać dużej ilości czasu. Wystarczy, że codziennie przemyjesz twarz żelem lub pianką do mycia. Wybieraj produkty dedykowane twojej cerze. W przypadku skóry problematycznej będą to preparaty z serii antytrądzikowej, np. marki Under Twenty. Pamiętaj, aby po zakończeniu mycia nie wycierać twarzy tradycyjnym ręcznikiem, gdyż sprawisz, że na twojej twarzy znów pojawią się bakterie, które przecież dopiero co starałaś się usunąć. Zamiast niego używaj jednorazowych płatków lub kompresów.

Siła detoksu – postaw na dogłębne oczyszczanie!

Jeśli uważałaś na lekcjach biologii – a jesteśmy przekonani, że tak właśnie było – na pewno wiesz, że komórki naskórka obumierają, aby ustąpić miejsca nowym. Zdarza się jednak, że martwe komórki zalegają na powierzchni skóry, często zatykając ujścia gruczołów łojowych. Aby nie dopuścić do takiej sytuacji, należy je złuszczać. Do tego celu służy oczywiście peeling do twarzy. Dzięki zawartości substancji złuszczających oraz drobinek ścierających peeling dogłębnie oczyszcza skórę twarzy z wszelkich zanieczyszczeń, także obumarłych komórek naskórka. Jeśli do długiej listy jego zalet dołączymy jeszcze działanie antybakteryjne, jak ma to miejsce chociażby w przypadku antybakteryjnego peelingu głęboko oczyszczającego od Under Twenty, wówczas mamy gotową receptę na detoks skóry. Systematyczne stosowanie peelingu wyraźnie poprawia kondycję skóry, a także redukuje niedoskonałości, sprawiając, że skóra twarzy zostaje wygładzona, a pory odblokowane.

Taki detoks dla skóry w postaci głęboko oczyszczającego peelingu możesz wykonywać 1–2 razy w tygodniu. Przed nałożeniem produktu umyj twarz żelem lub pianką. Następnie na lekko zwilżoną skórę nałóż wybrany peeling oczyszczający i postępuj zgodnie z zaleceniami producenta. Nadmiar preparatu usuń, przemywając twarz wodą. Następnie starannie osusz skórę twarzy, oczywiście przy użyciu jednorazowych kompresów. Nie zapomnij o nałożeniu kremu odpowiedniego do potrzeb skóry.