Jak dbać o skórę latem?


Choć lato kojarzy nam się przede wszystkim z beztroską wakacyjnych dni, niestety w pielęgnacji skóry twarzy nie ma na nią miejsca – nawet latem. W tym okresie potrzebuje ona bowiem szczególnego traktowania. Narażona na działanie promieni słonecznych, często borykająca się z typowymi dla niej problemami, wymaga szczególnej troski. Jak o nią zadbać? Przede wszystkim chroniąc i pielęgnując. Tylko właściwie zabezpieczona przed słońcem i odpowiednio oczyszczona będzie w stanie odwdzięczyć się nieskazitelnym wyglądem. Oto kilka wskazówek, dzięki którym będziesz mogła o nią właściwie zadbać.

Słońce kontra skóra Twojej twarzy – nie pozwól aby zwyciężyło!

Jeśli tak jak my kochasz słońce, zapewne nie masz zamiaru z niego zrezygnować. I bardzo dobrze, bo przecież lato tak krótko trwa. Musisz jednak pamiętać o tym, że choć promienie słoneczne niosą moc pozytywnej energii, niestety niekorzystnie wpływają na skórę twarzy. Jednym ze skutków ich wzmożonego działania jest zaburzenie pracy gruczołów łojowych, której rezultaty w postaci nadmiaru odkładającego się łoju możesz zaobserwować na swojej twarzy. Dzieje się tak dlatego, że słońce zaburza naturalną barierę ochronną skóry. W odpowiedzi na ten stan gruczoły łojowe podejmują wytężoną pracę, aby zniwelować powstałe w niej ubytki. To właśnie dlatego podczas cieplejszych dni Twoja skóra szybciej traci świeżość i zaczyna się świecić.

Odkładające się na twarzy złogi sebum poza tym, że wyglądają nieestetycznie, zapychają pory i stają się jedną z głównych przyczyn odpowiedzialnych za powstawanie niedoskonałości. Dlatego w okresie letnim powinnaś zadbać o staranne oczyszczanie twarzy każdego dnia, a dokładniej dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Pozwoli Ci to pozbyć się z powierzchni skóry nadmiaru sebum, które wraz z gromadzącymi się na niej pozostałymi zanieczyszczeniami staje się pożywką dla bakterii. Im szybciej zabieg ten włączysz do codziennego rytuału pielęgnacyjnego, tym większa szansa na to, że przez całe lato będziesz się cieszyć idealnie gładką skórą twarzy. Jaki produkt zastosować do tego celu?

Peeling do twarzy – poznaj moc jego działania!

Peeling to jednocześnie nazwa produktu i zabiegu pielęgnacyjnego wykonywanego z jego wykorzystaniem. Kosmetyki tego rodzaju przeznaczone są do głębokiego oczyszczania skóry. Ich zastosowanie poza usunięciem powierzchownych zanieczyszczeń pozwala też odblokować zatkane pory, stając się jednym ze skuteczniejszych sposobów zapobiegania rozwojowi niedoskonałości. Gdzie powinnaś szukać swojego ideału? Z całą pewnością pośród produktów dedykowanych problemom młodej cery. Znajdziesz je chociażby w linii kosmetyków pielęgnacyjnych Under Twenty. Wśród szerokiej oferty różnorodnych produktów marki jest też Normalizujący peeling głęboko oczyszczający. Oczyszczanie skóry z jego wykorzystaniem jest niezwykle skuteczne, gdyż poza substancjami myjącymi w składzie produktu nie zabrakło też składników pochodzenia naturalnego, które dzięki swoim właściwościom starannie pielęgnują skórę.

Jednym z nich jest kora wierzby, działająca na skórę łagodząco i przeciwzapalnie. Poza nią w peelingu znalazł się olej jojoba, który nawilża i odżywia skórę. Całość uzupełnia kwas salicylowy, który złuszcza naskórek i hamuje namnażanie się bakterii oraz niacynamid – substancja regulująca wydzielanie sebum. W rezultacie stosowanie produktu pomaga wygładzić cerę, delikatnie złuszczając naskórek, pozbyć się z jej powierzchni nadmiaru sebum oraz pozostałych zanieczyszczeń, przywrócić prawidłową pracę gruczołów łojowych, a także nawilżyć i odżywić skórę twarzy. Dzięki zawartości tak wielu składników aktywnych peeling oczyszczający od Under Twenty staje się absolutnym niezbędnikiem, który zawsze warto mieć pod ręką.