Jak umalować się do zdjęcia?Skóra twojej twarzy zaczyna się błyszczeć niemalże zaraz po nałożeniu makijażu, a rano zauważyłaś na niej kolejne pryszcze? W dodatku na dzisiaj zaplanowałaś sesję zdjęciową? Spokojnie, nie panikuj! Zobaczysz, wszystko się uda! Zaraz podpowiemy ci, w jaki sposób nałożyć makijaż, by dobrze wyglądać na zdjęciu, nawet wtedy, kiedy cera trądzikowa postanowiła spłatać ci figla. Dzięki naszym wskazówkom każde zdjęcie twarzy – bez względu na to, czy będzie to zdjęcie portretowe, dowodowe, czy też po prostu szalona sesja zdjęciowa z przyjaciółką – będzie na tyle efektowne, że się nim zachwycisz. Zaufaj nam i baw się dobrze!

Makijaż do zdjęć – jakich błędów powinnaś unikać?

Makijaż do sesji zdjęciowej nie zawsze musi przypominać ten, który możemy oglądać na okładkach kolorowych magazynów. Pamiętaj, że są to makijaże zarezerwowane wyłącznie do profesjonalnych sesji zdjęciowych, które wyglądają dobrze tylko w odpowiednim świetle. Poza tym nie zapominaj, że w większości przypadków tego rodzaju makijaże niezbyt dobrze sprawdzają się na co dzień. Dużo lepiej prezentują się w wydaniu wieczorowym. Dlatego odradzamy ci mocny, wyrazisty i nienaturalnie wyglądający makijaż. No, chyba że postawiłaś na całkowity fun – wtedy wszystko jest dozwolone. Jeśli jednak zależy ci na wykonaniu dobrego zdjęcia, które będziesz mogła wykorzystać do paszportu, dowodu, dyplomu lub legitymacji szkolnej, wówczas lepiej pozostać sobą i postawić na minimalizm. Makijaż powinien być jedynie subtelnym dopełnieniem naturalnej urody i tą zasadą warto się kierować w każdej sytuacji. Aby ujęcie nie odsłoniło drobnych mankamentów twojej skóry, którymi w przypadku cery trądzikowej bez wątpienia są niedoskonałości oraz świecąca skóra twarzy, wykonując makijaż do zdjęcia, skoncentruj się przede wszystkim na ich skutecznym zamaskowaniu. Pomoże ci w tym ujednolicenie kolorytu cery. Do tego celu wykorzystaj puder matujący.

Dobry puder matujący – i już nie musisz błyszczeć!

Kosmetyki do cery trądzikowej, które zamierzasz wykorzystać do wykonania makijażu do zdjęcia, powinny przede wszystkim zapewniać twojej skórze matowy wygląd. Dzięki temu w świetle lampy aparatu twoja twarz nie będzie nadmiernie błyszczeć. Muszą więc posiadać w swoim składzie substancje absorbujące sebum. Jednym z nich jest matujący puder antybakteryjny od Under Twenty. Puder ten poza tym, że doskonale maskuje niedoskonałości i zapewnia matowe wykończenie makijażu, dodatkowo dzięki składnikom aktywnym pielęgnuje skórę twarzy, m.in. poprzez zahamowanie namnażania bakterii i redukcję niedoskonałości.

Zanim go jednak zastosujesz, przygotuj odpowiednio skórę twarzy. Zacznij od jej umycia, najlepiej matującym żelem lub pianką do mycia twarzy. Następnie zastosuj krem o takim samym działaniu. Po nałożeniu produktu odczekaj chwilę, aż się wchłonie. Teraz możesz przystąpić do nakładania fluidu lub kremu BB. Zadbaj o to, by wybrany przez ciebie produkt zapewniał skórze twarzy matowy wygląd. Zrób to starannie, nie omijając żadnego obszaru twarzy. Szczególną uwagę zwróć na okolice skroni oraz żuchwę – to w tych miejscach najtrudniej równomiernie rozprowadzić podkład, co może skutkować wyraźnym odznaczaniem się linii skóry, na której znajduje się kosmetyk, od naturalnego kolorytu cery. Do nałożenia pudru lub kremu BB wykorzystaj opuszki palców. Pozwoli ci to na osiągnięcie bardziej naturalnego efektu. Teraz czas na matujący puder do cery trądzikowej. Nanieś odrobinę produktu na pędzel, strzepnij jego nadmiar, a następnie delikatnie oprósz nim twarz. I gotowe! Teraz już tylko uśmiechnij się szeroko!