Jak wyrównać koloryt skóry?Kosmetyki do makijażu, które pozwalają wyrównać koloryt cery i nadać jej piękny wygląd, to coś, co kocha każda z nas. Za ich pomocą możemy zamaskować drobne niedoskonałości i wyeksponować atuty twarzy, nadając jej pożądany wygląd. Przyznaj się, że ty też nie wyobrażasz sobie ich braku w swojej kosmetyczce. Po kolorowe kosmetyki zazwyczaj sięgamy bardzo często, zdarza się, że każdego dnia. W związku z tym, że pozostają na skórze przez wiele godzin, ich skład powinien być dla niej przyjazny. Niestety nie zawsze tak jest. W sprzedaży nie brakuje produktów o ciężkiej, zapychającej formule, które w negatywny sposób oddziałują na cerę. Jeżeli sięgamy po nie sporadycznie, wówczas nie powinny nam wyrządzić większej szkody. Jeśli jednak stosujemy je na co dzień, musimy liczyć się z tym, że mogą się przyczynić do pogorszenia kondycji skóry twarzy, co jest szczególnie niebezpieczne w przypadku cery trądzikowej, gdyż powoduje powstawanie licznych niedoskonałości. Jako jej posiadaczka powinnaś więc wybierać kosmetyki do makijażu uwzględniające jej szczególne potrzeby. W tej roli doskonale sprawdzają się kosmetyki do cery trądzikowej o działaniu antybakteryjnym, które łączą w sobie dwa w jednym. Dziś pod lupę bierzemy krem BB i sprawdzamy jego skuteczność.

Cera trądzikowa i makijaż – czy to dobre połączenie?

Jak każda posiadaczka cery trądzikowej, zapewne i ty marzysz o kosmetyku, który pomoże ci wyrównać koloryt skóry, a przez to zamaskować widoczne niedoskonałości, w związku z czym testujesz kolejne produkty. Musisz jednak pamiętać, że te uznawane za kryjące, czyli teoretycznie najlepiej kamuflujące niedoskonałości, niestety są bardzo mocno obciążające dla cery. Co to oznacza? Otóż ich formuła jest na tyle ciężka, że składniki kosmetyku tworzą na powierzchni skóry warstwę, pod którą skóra nie może swobodnie oddychać. Dodatkowo zapychają pory . Odpowiedzią na ich obecność na twarzy jest reakcja obronna skóry w postaci produkcji zwiększonej ilości sebum, które – jak już wiesz – również przyczynia się do powstawania niedoskonałości. W rezultacie twoja cera będzie wyglądała lepiej tylko przez krótki czas. Wkrótce bowiem zaczną się pojawiać związane z nią problemy, i to niestety dość mocno spotęgowane. Czy to oznacza, że mając cerę tłustą i trądzikową, musisz zupełnie zrezygnować z makijażu? Oczywiście, że nie! Musisz jednak nauczyć się umiejętnie dobierać kosmetyki do jego wykonania. Podpowiemy ci, jak to zrobić.

Krem BB – spraw, by twoja skóra wyglądała pięknie każdego dnia

Makijaż cery trądzikowej możesz wykonywać codziennie bez obaw o stan swojej skóry, pod jednym warunkiem – musisz wykorzystać do jego wykonania kosmetyki dla cery trądzikowej, czyli takie, które będą zawierać adekwatne do jej potrzeb składniki. Co więc powinny zawierać? Oczywiście składniki matujące, dzięki którym twoja twarz zyska świeżość, oraz substancje antybakteryjne, które zahamują namnażanie się bakterii, redukując w ten sposób niedoskonałości. Produkty spełniające te warunki znajdziesz w ofercie marki Under Twenty. Jednym z nich jest matujący krem BB o działaniu antybakteryjnym, który pomoże ci wyrównać koloryt skóry i zamaskować każdą niedoskonałość, jednocześnie pielęgnując twoją skórę.

Matujący krem BB ujednolica koloryt cery, przez co zarówno zaczerwienienia, pryszcze, jak i przebarwienia stają się mniej widoczne. Dzięki obecności substancji pochłaniających nadmiar sebum nadaje skórze twarzy świeży, matowy wygląd. Nałożony na twarz doskonale stapia się ze skórą, nie powodując efektu maski. Za sprawą składników antybakteryjnych redukuje istniejące niedoskonałości i zapobiega powstawaniu nowych. Lekka formuła sprawia, że nie zatyka porów, pozwalając skórze swobodnie oddychać. Matujący krem BB możesz bezpiecznie stosować także w lecie, bez obaw o to, że okaże się zbyt ciężki dla skóry. Koniecznie wypróbuj inne antybakteryjne kosmetyki do makijażu od Under Twenty!