Maskowanie trądziku na co dzień i na imprezęZakładamy, że tak jak my nie lubisz pryszczy. Przyznaj, ile to już razy zastanawiałaś się, co na trądzik działa najlepiej i jaki kosmetyk zastosować, aby pozbyć się go na dobre. Niestety, kochana, nie mamy dobrych wiadomości. Nie zawsze bowiem trądzik udaje się szybko i skutecznie zwalczyć. Zdarza się, że przywrócenie twarzy idealnej gładkości to długotrwały proces, podczas którego nasza cierpliwość zostaje wystawiona na nie lada próbę. Pamiętaj jednak, że z każdej sytuacji można znaleźć wyjście. Dotyczy to także trądziku. Zanim uda nam się poprawić kondycję skóry i zredukować w ten sposób niedoskonałości, możemy sprawić, by stały się one mniej widoczne. W jaki sposób? Oczywiście poprzez ich zamaskowanie kosmetykami do makijażu przeznaczonymi do cery trądzikowej. Podpowiemy ci, jak to zrobić w dwóch odsłonach – codziennej i wieczorowej. Przygotuj się na sukces!

Cera trądzikowa – spróbuj zaakceptować!

Choć wydawać by się mogło, że walka z trądzikiem przypomina znaną z literatury walkę z wiatrakami, musisz pamiętać o tym, że przy odrobinie cierpliwości i zaangażowania możesz ją wygrać. Co powinnaś zrobić? Przede wszystkim postaraj się zaakceptować cerę trądzikową i w trosce o jej stan nauczyć się o nią odpowiednio dbać. Rola codziennej pielęgnacji w redukcji niedoskonałości okazuje się nie do przecenienia. Systematycznie stosowane kosmetyki do cery trądzikowej są w stanie naprawdę wiele zdziałać. Warunkiem jest jednak to, aby zostały one dobrze dopasowane do potrzeb skóry. Staraj się wybierać te, w których składzie znajdują się składniki aktywne pochodzenia naturalnego. Znajdziesz je m.in. w linii Under Twenty.

Może się jednak zdarzyć, że pomimo dobrych chęci na pierwsze rezultaty będziesz musiała trochę poczekać. Dlatego musisz się nauczyć skutecznie maskować zmiany trądzikowe, tak aby stały się mniej widoczne. Do tego celu posłuży ci puder matujący – kosmetyk, który sprawi, że niedoskonałości zostaną ukryte.

Jak ukryć trądzik, czyli dobry puder matujący potrzebny od zaraz!

Kosmetyki na trądzik, zarówno te, które wykorzystujesz do codziennej pielęgnacji, jak i te, przy pomocy których wykonujesz makijaż, to twoi sprzymierzeńcy. Staraj się więc wybierać najlepsze produkty, skuteczne w walce z niedoskonałościami. Jednym z nich jest matujący puder do cery trądzikowej o działaniu antybakteryjnym od Under Twenty, czyli produkt, który nie tylko maskuje, ale też pielęgnuje skórę dzięki wysokiej zawartości składników aktywnych pochodzenia naturalnego. Wśród nich znalazł się m.in. ekstrakt z zielonej herbaty oraz drobinki z łodygi bambusa, które absorbują sebum, koją skórę, zmniejszają widoczność porów, a także wizualnie wygładzają cerę. Z kolei dzięki obecności transparentnych drobinek matujących kosmetyk z łatwością dopasowuje się do kolorytu cery, zapewniając naturalne wykończenie makijażu oraz matowy efekt, dzięki któremu twarz dłużej zachowuje świeży wygląd.

Puder do cery trądzikowej od Under Twenty możesz stosować do wykonania zarówno makijażu dziennego, jak i tego zarezerwowanego na wieczorne wyjścia. Te dwa zastosowania w żaden sposób się od siebie nie różnią. Wystarczy, że naniesiesz puder na pokrytą wcześniej fluidem lub kremem BB (w wersji na dzień) skórę twarzy i gotowe. Do tego celu możesz wykorzystać pędzel. Za jego pomocą delikatnie oprószysz twarz pudrem, nie nakładając zbyt dużej ilości produktu. Taka aplikacja pomoże ci skutecznie zamaskować zmiany trądzikowe, jednocześnie unikając tzw. efektu maski. Wybierając się na wieczorną imprezę, nie zapomnij zabrać ze sobą pudru, dzięki któremu w razie konieczności będziesz mogła dokonać poprawek w makijażu po całonocnych szaleństwach na parkiecie.