Pierwszy podkład – jak wybrać?


Teraz sama możesz już rozpocząć makijażowe eksperymenty. Sztuka makijażu nie jest bardzo skomplikowana – na pewno szybko nabierzesz wprawy. Pamiętaj tylko o tym, że żaden kosmetyk, którego używasz do tego celu, nie powinien być wybrany przypadkowo. Zasada ta oczywiście dotyczy kosmetyków każdego rodzaju, jednak szczególnego znaczenia nabiera zwłaszcza w przypadku podkładu. To od niego zależy trwałość i ostateczny wygląd całego makijażu. Niewłaściwie dobrany może, zamiast pomóc, mocno zaskoczyć. Jeśli jeszcze nie znalazłaś swojego ideału, podpowiemy Ci, jakie cechy powinien posiadać dobry podkład i który wybrać.

Mistrz kamuflażu, czyli podkład idealny

Podkład do twarzy to kosmetyk absolutnie wyjątkowy. Nie bez przyczyny bywa nazywany kosmetykiem do zadań specjalnych. Dobry podkład może naprawdę wiele zdziałać w zakresie naszego wyglądu. Dzięki niemu koloryt cery zostaje wyrównany i ujednolicony, a ewentualne niedoskonałości zakamuflowane. W efekcie skóra całej twarzy wygląda na świeżą i promienną – i to przez cały dzień. Warunkiem zapewnienia sobie takiego efektu jest jednak znalezienie odpowiedniego produktu.
Jak zapewne sama zauważyłaś, w sprzedaży dostępnych jest mnóstwo podkładów, które różnią się od siebie nie tylko odcieniem, ale też właściwościami. Do najczęściej spotykanych należą: podkład kryjący, podkład matujący oraz podkład rozświetlający. Na to, jaki efekt zapewnia każdy z nich, wskazuje już sama nazwa. Podkład kryjący to podkład, którego głównym zadaniem jest mocne krycie niedoskonałości oraz przebarwień widocznych na skórze. Choć pomoże Ci zmniejszyć widoczność pryszczy i wągrów, musisz liczyć się z tym, że niestety za sprawą bogatej w pigmenty konsystencji może potęgować problemy skórne, z którymi walczysz, zapychając pory. Podkład rozświetlający również zapewnia efekt krycia, jednak w jego wypadku możesz liczyć też na promienny wygląd skóry twarzy. Ze względu na tę właściwość polecany jest kobietom w starszym wieku, których cera utraciła już naturalny blask. Ty natomiast powinnaś zaprzyjaźnić się z ostatnim rodzajem podkładu, a więc podkładem matującym. To idealny podkład do cery mieszanej i tłustej, zwłaszcza jeśli zawiera składniki redukujące ilość wydzielanego sebum. Jeszcze lepszą wersją dla Ciebie będzie fluid antybakteryjny, od Under Twenty, czyli podkład wzbogacony o substancje zapobiegające namnażaniu się bakterii i tym samym powstawaniu niedoskonałości. Połączenie wszystkich tych składników sprawia, że ten typ podkładu świetnie radzi sobie z tym, co dla Twojej skóry jest najważniejsze, a więc pozwala zmniejszyć widoczność niedoskonałości, ujednolicić koloryt skóry, a także zapewnić przyjemny efekt zmatowienia bez nadmiernego obciążania.

Jak dobrać podkład do cery?

Skoro wiesz już, jak znaleźć najlepszy podkład dla swojej cery, pora przypomnieć o zasadach dotyczących jego stosowania oraz wyboru odcienia. Zacznijmy od drugiej kwestii, która jest niesłychanie ważna, gdyż niewłaściwie wybrany odcień podkładu to jeden z podstawowych błędów w makijażu, popełnianych przez wiele kobiet. Pamiętaj o tym, że powinien być maksymalnie pół tonu ciemniejszy od naturalnego koloru Twojej skóry. Aby przekonać się o tym, czy dany odcień jest właściwy, możesz poprosić w sklepie o próbkę danego kosmetyku lub rozsmarować odrobinę produktu w okolicy przegubu ręki – to właśnie w tym miejscu kolor skóry jest najbardziej zbliżony do tego na twarzy. Nie zapominaj też o tym, że nawet lekki podkład stosowany w nadmiarze może spowodować tzw. efekt maski. Staraj się więc nie przesadzać z ilością kosmetyku. W ten sposób Twój makijaż będzie wyglądał naturalnie i pięknie.