Przegląd kosmetyków oczyszczających


Oczyszczanie twarzy to jeden z podstawowych i zarazem najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych. Musisz wiedzieć, że od systematyczności jego przeprowadzania w głównej mierze zależy stan Twojej cery. Jakiekolwiek zaniedbania w tym temacie mogą skutkować pojawieniem się na twarzy różnego rodzaju niedoskonałości – wągrów, zaskórników i pryszczy. W żadnym wypadku nie możesz bagatelizować jego znaczenia, dlatego starannie oczyszczaj skórę twarzy każdego dnia – rano i wieczorem. Aby cieszyć się dobrą kondycją skóry wolnej od niedoskonałości, musisz też zwrócić uwagę na to, jakich kosmetyków używasz do tego celu. Jeśli nie masz jeszcze swoich ulubieńców, przygotowaliśmy dla Ciebie krótki przegląd najskuteczniejszych kosmetyków oczyszczających od Under Twenty. Gotowa, by je poznać?

Codzienne oczyszczanie – żel antybakteryjny, pianka do mycia twarzy, tonik do twarzy

Oczyszczanie skóry twarzy każdego dnia powinno stać się Twoim nawykiem, jeśli marzysz o idealnie gładkiej, wolnej od niedoskonałości cerze. Aby zwiększyć swoje szanse na pożegnanie pryszczy, wągrów i zaskórników sięgaj po kosmetyki dedykowane konkretnym problemom, z jakimi się zmagasz. Szeroki ich wybór znajdziesz w ofercie marki Under Twenty. Pośród wielu różnych produktów nie zabrakło tych, które przeznaczone są do codziennej pielęgnacji. Należą do nich: żel do mycia twarzy, np. myjący żel antybakteryjny zwężający pory, normalizujący żel myjący, pianka do mycia twarzy oczyszczająca pory oraz aktywny tonik antybakteryjny regulujący sebum, czy też aktywny tonik głęboko oczyszczający i zwężający pory od Under Twenty.

Żel, podobnie jak piankę, stosuj na lekko zwilżoną skórę – to, na który rodzaj produktu się zdecydujesz, zależy włącznie od Ciebie. Tonik zaś aplikuj na płatek kosmetyczny lub wacik, a następnie przecieraj nim skórę całej twarzy. Tonik stosuj na umytą i osuszoną skórę. Pamiętaj o tym, że kosmetyki do mycia twarzy, które stosujesz codziennie, poza oczyszczaniem skóry powinny też zapewniać jej optymalny poziom nawilżenia, chroniąc przed przesuszeniem.

Efekt głębokiego oczyszczenia – peeling do twarzy, maseczki na zaskórniki i wągry

Kosmetyki do cery trądzikowej w postaci peelingów oraz maseczek to świetny sposób na to, by jeszcze staranniej oczyścić skórę twarzy i wspomóc proces niwelowania występujących problemów skórnych. Ich zastosowanie powinno uzupełniać codzienną pielęgnację. Pierwszy rodzaj produktów, jak np. normalizujący peeling głęboko oczyszczający Under Twenty, pozwala jeszcze staranniej usunąć z powierzchni twarzy nagromadzone na niej zanieczyszczenia, a dodatkowo za sprawą drobinek mikrozłuszczających odblokowuje pory, zmniejszając w ten sposób ryzyko powstania wągrów i zaskórników. Jego działanie w zakresie redukcji wągrów pogłębia maseczka, np. aktywna maska z węglem i białą glinką czy też węglowa pasta detoksykująco-oczyszczająca Under Twenty. Jeśli zmagasz się z nadmiarem sebum, wybierz oczyszczającą maskę na płachcie zmniejszającą łojotok, a jeżeli natomiast Twoim problemem są podrażnienia, zdecyduj się na nawilżającą maskę na płachcie łagodzącą podrażnienia. Jak widzisz, możliwości wyboru masz naprawdę wiele.

Kosmetyki na trądzik do zadań specjalnych – plastry na nos, punktowy krem o działaniu antybakteryjnym, skoncentrowany preparat złuszczający

Plastry oczyszczające na nos, punktowy krem oraz preparat złuszczający to kosmetyki od Under Twenty, które śmiało można zaliczyć do grupy produktów do zadań specjalnych. Zastosowanie każdego z nich poza tym, że zapewnia efekt głębokiego oczyszczenia skóry, jest też sprawdzonym sposobem na szybkie i – co najważniejsze – skuteczne pozbycie się znienawidzonych niedoskonałości. Możesz stosować je wtedy, kiedy zależy Ci na szybkiej poprawie wyglądu cery, np. przed ważną uroczystością czy dobrze zapowiadającą się imprezą. Sięgaj więc po nie jak najczęściej, uwalniając swoją cerę od problemów, a siebie od zmartwień z nimi związanych.