Przesuszona cera trądzikowaSkóra twojej twarzy coraz częściej ulega podrażnieniom? Stała się szorstka i napięta? Nadmiernie się błyszczy? Jeśli na wszystkie te pytania odpowiedziałaś twierdząco, to znaczy, że twoja cera trądzikowa uległa przesuszeniu. Tak, tak, to możliwe! Wiele osób sądzi, że tłusta skóra nie wymaga nawilżania, tymczasem to duży błąd, którego konsekwencje możesz właśnie obserwować na swojej twarzy. Cera tłusta i trądzikowa jak każda inna potrzebuje nawilżania. Jest to niezwykle ważne zarówno dla jej wyglądu, jak i kondycji. Jeśli zadbasz o jej właściwy poziom nawilżenia, pozbędziesz się podrażnień, przywrócisz skórze równowagę, a także – tu cię zapewne zaskoczymy – ograniczysz jej błyszczenie. Dlaczego? Przeczytaj koniecznie!

Pielęgnacja cery trądzikowej – czy już wszystko wiesz na jej temat?

Pielęgnacja skóry trądzikowej zazwyczaj kojarzy nam się z oczyszczaniem. I rzeczywiście stanowi ono jeden z najważniejszych etapów pielęgnacji. Nie możemy jednak zapominać o tym, że skóra tłusta i trądzikowa jak każda inna potrzebuje składników zapewniających jej optymalny poziom nawilżenia. W przeciwnym razie zacznie przejawiać cechy właściwe dla bardzo suchej skóry twarzy, dodatkowo potęgując istniejące problemy skórne. Dlaczego tak się dzieje?

Otóż niewłaściwe lub niewystarczające nawilżanie skóry prowadzi do jej odwodnienia, w którego konsekwencji z kolei zachwiana zostaje jej wewnętrzna równowaga. Aby się bronić, skóra zaczyna wzmacniać warstwę ochronną, którą – jak już zapewne wiesz – tworzy m.in. sebum produkowany przez gruczoły łojowe. Jeśli w komórkach skóry zaczyna brakować wody, wówczas gruczoły łojowe podejmują wytężoną pracę, która ma na celu ochronę skóry przed dalszą utratą wody. W rezultacie na skórze twarzy zaczyna się odkładać sebum, a pory zostają zatkane. Wynikiem tej sytuacji jest to, że twoja twarz zaczyna się świecić, a na jej powierzchni pojawiają się wągry, zaskórniki i pryszcze. Ponadto przesuszona skóra na twarzy staje się wrażliwa i łatwiej ulega podrażnieniom. Receptą na wszystkie te kłopoty jest krem nawilżający, po który powinnaś sięgnąć jak najszybciej.

Krem nawilżający do cery trądzikowej – sprawdź, co powinien zawierać

Krem nawilżający do twarzy to kosmetyk wszystkim dobrze znany, którego nie trzeba przedstawiać. Jednak jak każdy produkt przeznaczony do pielęgnacji skóry twarzy poza właściwościami nawilżającymi może wykazywać także inne działanie. Dlatego też nawilżający krem do cery trądzikowej oprócz składników zapewniających komórkom skóry właściwy poziom nawilżenia powinien zawierać również substancje odpowiadające szczególnym potrzebom cery. Tak właśnie działa antybakteryjny krem głęboko nawilżający od Under Twenty. Z całą pewnością można stwierdzić, iż jest to absolutnie wyjątkowy krem do cery trądzikowej, który działa na skórę twarzy kompleksowo. Nawilżający krem do cery trądzikowej został wypełniony niemalże po brzegi składnikami aktywnymi, którym zawdzięcza swoją wysoką skuteczność. Wśród nich znalazło się m.in. srebro koloidalne o działaniu antybakteryjnym, redukujące zmiany trądzikowe, a także D-pantenol i alantoina, które z kolei zmiękczają naskórek, koją i redukują podrażnienia. Formuła kremu została uzupełniona o substancje regulujące poziom nawilżenia naskórka, zabezpieczające przed nadmierną utratą wody. Dzięki obecności filtra przeciwsłonecznego SPF 30 krem intensywnie nawilżający do twarzy od Under Twenty zapewnia wysoki poziom ochrony przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Możesz więc stosować go na dzień jako bazę pod makijaż, zapewniając w ten sposób swojej skórze pielęgnację i ochronę przez cały dzień. Wypróbuj go i zapomnij o przesuszonej cerze!