Skóra pod kontrolą


Lubisz mieć wszystko pod kontrolą, a jedyne niespodzianki, które akceptujesz, to kwiatki wręczane bez okazji przez twojego chłopaka? Jeśli tak, to zapewne nie cieszą cię pryszcze pojawiające się znienacka na twojej twarzy i to w momencie, w którym najmniej się ich spodziewasz… Mamy dla ciebie dobrą radę – zamiast się denerwować ich obecnością, naucz się je zwalczać! Tak, to bardzo proste! Przejmij kontrolę nad swoją skórą i ciesz się jej idealną gładkością oraz nieskazitelnym wyglądem. Chcesz wiedzieć, jak to zrobić? Przeczytaj uważnie nasze wskazówki!

Kosmetyki do cery trądzikowej – twoi sojusznicy na drodze do sukcesu!

Krem na niedoskonałości oraz żel do mycia twarzy to dwa produkty, z którymi absolutnie nie powinnaś się rozstawać. Każdy z nich systematycznie stosowany i właściwie dobrany ma bowiem zbawienny wpływ na kondycję twojej skóry, a tym samym również na jej wygląd. Zarówno krem antybakteryjny, jak i żel do mycia twarzy o takim samym działaniu, codziennie chronią twoją cerę, zabezpieczając ją od wewnątrz tak przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych, jak i skutkiem namnażania się bakterii, który na twojej twarzy objawia się w postaci znienawidzonych pryszczy i wągrów. Dzięki temu przez całą dobę skóra twarzy ma zapewnioną optymalną ochronę, a ty nie musisz martwić się, że znów zostaniesz niemile zaskoczona przez kolejny, pojawiający się na pryszcz.

Aby tak się jednak mogło stać, najpierw musisz wybrać właściwe produkty oczyszczające i pielęgnacyjne. W związku z tym, że nie jest to proste zadanie, śpieszymy z pomocą, podpowiadając, na co zwrócić uwagę podczas zakupu. Przede wszystkim przyjrzyj się dokładnie składnikom zawartym w interesującym cię kosmetyku. Spokojnie, nie musisz od razu być specjalistą w zakresie chemii, aby zrozumieć, które z nich są dobre, a które nie. Szukaj produktów nie tylko dedykowanych cerze trądzikowej i zawierających substancje zwalczające lub maskujące jej kolejne problemy. Odpowiednie kosmetyki powinny posiadać też substancje antybakteryjne, jak na przykład kosmetyki do cery trądzikowej od Under Twenty. Nie zapominaj bowiem, że to właśnie bakterie są główną przyczyną twoich problemów. Ograniczenie ich namnażania, jak pewnie się domyślasz, to sprawdzony sposób na osiągnięcie sukcesu w zwalczaniu niedoskonałości.

Jak ukryć niedoskonałości na twarzy?

Do tego, by przejąć całkowitą kontrolę nad swoją skórą, sama pielęgnacja to za mało. Musisz nauczyć się ukrywać wszystko to, co stanowi dla ciebie problem i przeciwieństwo dobrego wyglądu według twoich założeń. Mowa tu zarówno o pryszczach, wągrach i zatkanych porach, jak i błyszczeniu się cery, które dla wielu stanowi źródło dużego dyskomfortu. Receptą na ukrycie wszelkiego rodzaju niedoskonałości i przywrócenie twarzy perfekcyjnego wyglądu, jest krem BB, a więc kosmetyk przeznaczony do makijażu, który łączy w sobie cechy kremu do twarzy oraz podkładu. W odróżnieniu od tego ostatniego ma jednak zdecydowanie lżejszą konsystencję, dzięki czemu nie przyczynia się do spotęgowania istniejących problemów skórnych. Podobnie jak w przypadku pozostałych produktów, zadbaj o to, by wybrany przez krem BB był dostosowany do potrzeb twojej skóry. Postaw więc na produkt zawierający substancje antybakteryjne, jak np. matujący krem BB z linii Under Twenty, który dodatkowo zadba o to, by twoja cera pozostała idealnie zmatowiona przez dłuższy czas.