Sposoby na uparte zaskórniki


Zaskórniki to tuż obok pryszczy jeden z najbardziej uciążliwych rodzajów niedoskonałości. Jeśli zdążyłaś się już o tym przekonać, z pewnością też wiesz, że walka z nimi często przypomina walkę z wiatrakami, gdyż zaskórniki lubią powracać. Do ich zwalczania warto więc wybrać naprawdę skuteczne metody, które pomogą pozbyć się problemu na dobre. I od razu zaznaczamy – nie mają one nic wspólnego z popularnym, choć tak bardzo niebezpiecznym wyciskaniem, któremu mówimy kategoryczne NIE! Zamiast tego polecamy Ci sprawdzone i skuteczne sposoby, dzięki którym pozbędziesz się zaskórników i przywrócisz cerze dobrą kondycję. Gotowa do działania? Zaczynamy!

Zaskórniki na twarzy – wszystko, co musisz o nich wiedzieć

Zaskórniki to niewielkie grudki zlokalizowane w różnych częściach twarzy. W zależności od ich umiejscowienia na skórze mogą przypominać z wyglądu małe, czarne punkty – zaskórniki otwarte – lub drobne białe grudki – zaskórniki zamknięte. Te pierwsze, choć bardziej widoczne, są łatwiejsze do usunięcia. Jak sama zapewne zauważyłaś, pojawiają się przede wszystkim w okolicy nosa. Z kolei zaskórniki zamknięte występują głównie na policzkach oraz linii żuchwy. W związku z tym, że znajdują się one głębiej pod skórą, trudniej się ich pozbyć. Ten rodzaj zaskórników częściej niż zaskórniki otwarte wywołuje też trudno gojące się stany zapalne, które mogą pozostawiać po sobie nieestetyczne przebarwienia. Musisz wiedzieć, że obydwa rodzaje zaskórników są wynikiem nieprawidłowego złuszczania obumarłych komórek naskórka, które w połączeniu z zalegającym na twarzy sebum zapychają ujścia gruczołów łojowych. Jak łatwo się domyślić, aby ograniczyć ryzyko ich występowania, należy oczyścić owe ujścia, przywracając w ten sposób skórze równowagę. Na szczęście wiemy, jak to zrobić!

Sprawdź, jak pozbyć się zaskórników, i na zawsze zapomnij o ich istnieniu!

Jak już wspomnieliśmy, jedną z przyczyn powstawania zaskórników jest nieprawidłowe złuszczanie naskórka, w wyniku czego jego obumarłe komórki zaczynają gromadzić się w obrębie gruczołów łojowych, zapychając ich ujścia. Zalegające na powierzchni skóry stają się też doskonałą pożywką dla bakterii – to właśnie dlatego zaskórniki, zwłaszcza zamknięte, bardzo często zamieniają się w ropne pryszcze, które, jak zapewne wiesz z doświadczenia, bardzo trudno się goją. Jeśli więc chcesz znaleźć skuteczny sposób na zaskórniki, musisz nauczyć się dogłębnie oczyszczać skórę twarzy, wspomagając w ten sposób proces złuszczania naskórka. Niezbędny do tego celu jest peeling do twarzy, czyli produkt, który zawiera złuszczające drobinki. Rozprowadzone na skórze wraz z pozostałymi substancjami myjącymi znajdującymi się w preparacie starannie oczyszczają skórę twarzy, złuszczając martwe komórki naskórka. W ten sposób ujścia gruczołów łojowych zostają odblokowane, a ryzyko pojawienia się zaskórników znacznie ograniczone. Prawda, że proste? Jeśli zastanawiasz się, jaki peeling na twarz zastosować, podpowiadamy – najlepszy peeling do twarzy w Twoim wypadku to ten, który zawiera substancje antybakteryjne, zapewniające efekt dogłębnego oczyszczenia, jak np. peeling głęboko oczyszczający od Under Twenty, przeznaczony do cery trądzikowej. Produkt doskonale sprawdza się w zakresie oczyszczania skóry twarzy z wszelkich zanieczyszczeń, w tym także martwych komórek naskórka. Dzięki starannie opracowanej recepturze jest bezpieczny dla młodej cery, stanowiąc doskonałą odpowiedź na wszystkie jej potrzeby pielęgnacyjne. W połączeniu z pozostałymi produktami z tej samej linii zapewnia doskonałą i, co najważniejsze, skuteczną pielęgnację cery problematycznej ze skłonnością do powstawania zaskórników. Nie zwlekaj więc, tylko działaj!