Sprawdzone sposoby na idealny mat


Latem marzenia o idealnie matowej skórze twarzy wydają się być bardzo odległe. Jeśli i Ty zmagasz się z problemembłyszczenia się, wiesz o tym doskonale. Na skutek działania promieni słonecznych bardzo często dochodzi bowiem do wzmożonej produkcji sebum – substancji wchodzącej w skład naturalnej bariery ochronnej skóry. Ubytki powstałe w niej na skutek przesuszającego działania promieni słonecznych zmuszają gruczoły do wytężonej produkcji sebum, przez co skóra naszej twarzy zaczyna się święcić. Możemy zapobiec tej sytuacji na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest staranna pielęgnacja skóry twarzy, drugim zaś stosowanie skutecznych kosmetyków matujących. Przyjrzyjmy się nieco bliżej każdemu z tych sposobów.

Świecąca twarz – znajdź na nią sposób!

Cera tłusta, podobnie jak cera trądzikowa wykazuje skłonność do błyszczenia, co jest wynikiem zaburzonej pracy gruczołów łojowych. Zdarza się, że latem problem ten zostaje spotęgowany w wyniku działania promieni słonecznych. Nadmiar sebum zaczyna gromadzić się na twarzy, zapychając ujścia gruczołów łojowych, co niestety poza nieestetycznym wyglądem skóry twarzy przyczynia się także do powstawania na jej powierzchni niedoskonałości. Aby walczyć z problemem świecącej się skóry twarzy, należy skupić się na jej właściwej pielęgnacji, skoncentrowanej na dogłębnym oczyszczaniu. Kosmetyki do cery trądzikowej stosowane podczas codziennych zabiegów poza substancjami myjącymi powinny zawierać też składniki regulujące ilość wydzielanego sebum, jak np. produkty pielęgnacyjne z linii Under Twenty dedykowane cerze problematycznej. Dodatkowo, aby błyszcząca skóra przestała być dla nas źródłem odczuwanego dyskomfortu, warto do listy kosmetyków przeznaczonych do makijażu dopisać dobry puder matujący, gdyż produkt ten potrafi zdziałać wiele dobrego.             

Matujący puder antybakteryjny – Twój najlepszy przyjaciel

Matujący puder to absolutny must have dla wszystkich posiadaczek cery tłustej. Dzięki zawartości substancji absorbujących nadmiar sebum, rozprowadzony na powierzchni skóry zapewnia jej przyjemny efekt zmatowienia, sprawiając, że odzyskuje ona swoją świeżość. Bez wątpienia stanowi więc najlepsze wykończenie makijażu.

Jeśli Twoja cera jest problematyczna, puder do cery tłustej poza wspomnianymi składnikami matującymi powinien też zawierać substancje o działaniu antybakteryjnym, redukujące niedoskonałości. Przykładem tak kompleksowo działającego produktu jest Puder matujący o działaniu antybakteryjnym Under Twenty. Podobnie jak inne kosmetyki tego rodzaju, puder zawiera bardzo skutecznie pochłaniające sebum transparentne matujące drobinki, które, dopasowując się do naturalnego odcienia skóry, zapewniają naturalny efekt wykończenia makijażu, a dodatkowo matując cerę. Poza nimi w produkcie znalazły się też substancje pielęgnacyjne naturalnego pochodzenia, m.in. ekstrakt z zielonej herbaty i ekstrakt z bambusa. Obydwa składniki doskonale absorbują sebum, zmniejszają widoczność rozszerzonych porów, a przy tym zapewniają efekt idealnie wygładzonej cery, kojąc skórę twarzy.

Puder możesz stosować każdego dnia w celu wykończenia makijażu, oprószając nim delikatnie całą twarz – nałóż go przy pomocy pędzla lub specjalnej gąbeczki na skórę. Pamiętaj, aby strzepnąć nadmiar produktu z pędzla lub gąbki. W ten sposób naniesiony na twarz będzie wyglądał jeszcze bardziej naturalnie. Matujący puder antybakteryjny możesz stosować z dowolnym podkładem lub fluidem, jednak w celu zwiększenia skuteczności jego działania w zakresie redukcji niedoskonałości i długotrwałego zmatowienia cery, najlepiej połącz jego zastosowanie z użyciem matującego fluidu antybakteryjnego lub lekkiego kremu BB o działaniu antybakteryjnym od Under Twenty. W ten sposób zwiększysz swoje szanse na idealnie matową skórę twarzy przez cały dzień.