Ukrywanie niedoskonałości cery w 2 minuty


Cera wolna od niedoskonałości to prawdziwe pielęgnacyjne wyzwanie. Zdarza się, że nawet wtedy, kiedy bardzo starannie dbamy o skórę twarzy, nie zaniedbując żadnego aspektu jej pielęgnacji, nie udaje nam się całkowicie pozbyć problemów skórnych. Wówczas nie pozostaje nam nic innego, jak tylko znaleźć skuteczny sposób na ich zamaskowanie. Do tego celu możemy wykorzystać kosmetyki do makijażu. Aby osiągnąć jak najlepszy efekt, musimy sięgnąć po produkty dedykowane cerze problematycznej, które nie tylko pomogą ukryć nam to, co powinno pozostać niewidoczne, ale też nie spotęgują charakterystycznych dla niej problemów. Jeśli chcesz wiedzieć, które z nich działają najszybciej i najskuteczniej, skorzystaj z naszych wskazówek i znajdź swoje ideały!

Sposoby na niedoskonałości na twarzy – wypróbuj i pokochaj!

Pewnie cię nie zaskoczymy, ale musimy to powiedzieć – najskuteczniejszym sposobem na niedoskonałości była, jest i z pewnością pozostanie właściwa pielęgnacja, dostosowana do potrzeb skóry. Nie musi ona koncentrować się na profesjonalnych zabiegach w salonach kosmetycznych i stosowaniu kosztownych produktów. Ważne by była systematyczna i oparta na preparatach dostosowanych do szczególnych wymagań cery problematycznej.

Jeśli nie masz czasu na długie rytuały pielęgnacyjne, postaw na szybko działające produkty. Na listę tych niezbędnych wpisz: oczyszczający żel do mycia twarzy lub piankę oraz adekwatny do typu cery krem do twarzy na niedoskonałości, np. z linii Under Twenty. Wybierając produkty, które redukują problemy skórne, nie tylko działasz profilaktycznie, ale sprawiasz, że niedoskonałości, które się pojawiają, są mniej widoczne, a przez to łatwiejsze do zamaskowania. Samo zastosowanie odpowiednich preparatów zajmie Ci nie więcej niż 2 minuty, a jeśli nauczysz się robić to każdego dnia, rano i wieczorem, na pozytywne efekty swoich działań nie będziesz musiała długo czekać.

Cera bez niedoskonałości, czyli sztuka kamuflażu

Cera z niedoskonałościami bez wątpienia wymaga specjalnego traktowania. Dotyczy to również sztuki makijażu. Umiejętnie wykonany pozwala ukryć pryszcze, wągry i zaskórniki, przez co cera nabiera nieskazitelnego wyglądu. Aby go wykonać, będziesz potrzebować odpowiednich kosmetyków. W zależności od własnych preferencji oraz ogólnej kondycji skóry twarzy możesz wybrać podkład lub jego lżejszą wersję – krem BB. Pamiętaj by był on maksymalnie o pół tonu ciemniejszy od naturalnego kolorytu cery. Wybrany produkt rozprowadź na oczyszczoną wcześniej skórę. Staraj się to zrobić równomiernie, nie omijając żadnego fragmentu twarzy. Szczególną uwagę zwróć na linię żuchwy i skronie, czyli te miejsca, w których bardzo łatwo można zauważyć granicę pomiędzy naturalnym kolorem skóry, a naniesionym podkładem.

Teraz pora na korektor na niedoskonałości. Produkt ten ze względu na silniej skoncentrowane działanie maskujące pozwala ukryć najbardziej widoczne zamiany skórne. Nanieś go punktowo na wybrane partie skóry. Czas na puder matujący. Niewielką ilość produktu nanieś na pędzel, zdmuchnij jego nadmiar, a następnie oprósz nim delikatnie całą twarz. Nie zapominaj o tym, że dobry puder matujący poza składnikami absorbującymi powinien również zawierać składniki antybakteryjne, jak np. antybakteryjny puder matujący od Under Twenty. Jeśli posiadasz niewiele niedoskonałości lub zmagasz się wyłącznie z problemem błyszczącej skóry, a przy tym zależy ci na uzyskaniu jak najbardziej naturalnego efektu, możesz ograniczyć się jedynie do zastosowania pudru matującego. Szybko i skutecznie!