Uwolnij cerę od pryszczy!


Pryszcze pojawiające się na twarzy potrafią całkiem skutecznie popsuć samopoczucie. Zamiast jednak zamartwiać się ich obecnością i próbować je maskować, lepiej zacznij działać. Co możesz zrobić? Oczywiście wypróbować jedną z najskuteczniejszych metod walki z niedoskonałościami skóry twarzy – codzienną pielęgnację. Pewnie na jej temat słyszałaś już wiele, jednak możesz być pewna, że nie bez przyczyny przypisuje się jej tak duże znaczenie w zakresie zwalczania pryszczy. Nie wierzysz? Przekonaj się sama! Wypróbuj nasze sposoby i uwolnij cerę od pryszczy!

Oczyszczanie twarzy – podstawa codziennej pielęgnacji

Pielęgnacja skóry trądzikowej – skłonnej do niedoskonałości – nie jest prosta. Wymaga systematyczności oraz zastosowania odpowiednich produktów. Jednak warto poświęcić jej nieco czasu i uwagi, właściwie przeprowadzana bowiem potrafi zdziałać wiele dobrego dla wyglądu cery. Na czym powinnaś się skupić? Przede wszystkim na dokładnym oczyszczaniu skóry twarzy. Zarówno zaskórniki, jak i wągry oraz pryszcze powstają na skutek zatkania ujścia gruczołów łojowych znajdującymi się na twarzy zanieczyszczeniami – w tym nadmiarem sebum – które stają się siedliskiem bakterii.

Jeśli każdego dnia rano i wieczorem starannie oczyścisz skórę, usuwając z jej powierzchni łój, pot i resztki kosmetyków, nie dopuścisz do ich namnażania, a tym samym rozwoju niedoskonałości. Jeżeli jednak zaniedbasz codzienne oczyszczanie skóry twarzy, możesz być pewna, że problemy skórne, z którymi się zmagasz, zostaną spotęgowane, a kondycja Twojej cery w krótkim czasie ulegnie pogorszeniu.

Oczyszczanie twarzy trądzikowej powinnaś opierać na produktach dedykowanych specyficznym potrzebom Twojego typu skóry – takich, które zawierają substancje myjące, redukujące ilość wydzielanego sebum oraz substancje antybakteryjne. Ich działanie powinno zapewnić efekt dogłębnego oczyszczenia skóry, a przy tym jej nie przesuszać, gdyż odwodnienie skóry twarzy prowadzi do wzmożonej pracy gruczołów łojowych, co z kolei skutkuje większą ilością sebum odkładającego się na skórze, stając się jedną z głównych przyczyn powstawania niedoskonałości.

Tonik do cery trądzikowej – wypróbuj i pokochaj!

Poza dobrze wszystkim znanym żelem do mycia twarzy, do codziennej pielęgnacji skóry problematycznej powinnaś włączyć tonik antybakteryjny, np. matujący tonik antybakteryjny przeciw zaskórnikom od Under Twenty, który dodatkowo przyjemnie zmatowi skórę twarzy. Dlaczego? Otóż tonik to produkt, który poza tym, że zapewnia głęboki efekt oczyszczenia, wyrównuje także poziom pH skóry, przywracając jej równowagę. Jego zastosowanie powinno więc wieńczyć cały proces oczyszczania cery.

Jeśli wybierzesz produkt, który będzie również zawierał substancje antybakteryjne, jak wspomniany matujący tonik antybakteryjny przeciw zaskórnikom Under Twenty, ograniczysz ryzyko powstawania wągrów, pryszczy i zaskórników. W produkcie zawarty został bowiem cynk, który działa antybakteryjnie, redukując niedoskonałości, a także kwas migdałowy redukujący ilość wydzielanego sebum. Formułę toniku uzupełnia wyciąg z aloesu zapewniający skórze ukojenie, regenerację i głębokie nawilżenie, oraz alantoina, która potęguje efekt głębokiego nawilżenia skóry, dodatkowo łagodząc podrażnienia. Efekt? Po jego zastosowaniu ilość niedoskonałości pojawiających się na Twojej twarzy zostanie zredukowana, a cera nawilżona, ukojona i wolna od podrażnień. Tonik zapewnia też uczucie przyjemnego odświeżenia skóry twarzy na dłużej.

Tonik stosuj na umytą wcześniej przy pomocy żelu lub pianki do mycia twarzy i osuszoną skórę. Nanieś odrobinę produktu na wacik lub płatek kosmetyczny i delikatnie przemyj nim twarz. Poczekaj, aż nadmiar produktu się wchłonie, a następnie zastosuj wybrany krem pielęgnacyjny, np. matujący krem od Under Twenty.