Wągrom i zaskórnikom mówimy NIE


Wągry i zaskórniki to dwa rodzaje niedoskonałości skóry twarzy charakterystyczne dla cery tłustej i trądzikowej. Zaliczane są do grupy problemów wyjątkowo uciążliwych, które lubią powracać. Ze względu na ich specyfikę walka z nimi bywa trudna, choć może się udać. Szansę na jej powodzenie zwiększa zarówno systematyczność stosowanych metod, jak i rodzaj kosmetyków wykorzystywanych do codziennej pielęgnacji cery. Im więcej składników pochodzenia naturalnego zawierają, tym większa szansa na to, że przy ich pomocy uda nam się pokonać znienawidzone wągry i zaskórniki. Jeśli nie masz jeszcze swoich ideałów, podpowiemy Ci, gdzie powinnaś ich szukać i na co zwracać uwagę podczas wyboru kosmetyków pielęgnacyjnych.

Kosmetyki na wągry – sprawdź ich działanie

Oczyszczanie twarzy z wągrów wymaga zastosowania kosmetyków dedykowanych cerze problematycznej. Preparaty tego rodzaju w odróżnieniu od innych produktów pielęgnacyjnych swoje działanie skupiają przede wszystkim na oczyszczaniu skóry, dlatego dominują w nich substancje myjące. W zależności od typu kosmetyku działanie składników oczyszczających zazwyczaj uzupełniają substancje redukujące ilość wydzielanego sebum, substancje antybakteryjne oraz substancje nawilżające i odżywiające. Ważne, aby w wybranym przez Ciebie produkcie nie zabrakło żadnej z nich, gdyż tylko w ten sposób kompleksowe działanie stosowanych preparatów pozwoli Ci na dobre pozbyć się wągrów i zaskórników. Szukaj ich w żelach, piankach myjących, a także peelingach.

Zadbaj o to, by krem, którego używasz na co dzień, podobnie jak kosmetyki oczyszczające stanowił połączenie składników pielęgnacyjnych z tymi, które pomagają zredukować konkretne problemy skórne. Pamiętaj też o tym, że sam wybór dobrych i skutecznych produktów nie rozwiąże Twoich problemów, jeśli nie zadbasz o właściwą pielęgnację skóry twarzy. Oczyszczaj ją więc starannie każdego dnia – rano i wieczorem. Działanie produktów stosowanych do codziennej pielęgnacji możesz rozszerzyć też o zastosowanie specjalnych plastrów na wągry, które pozwolą Ci szybko i skutecznie oczyścić skórę twarzy, np. przed ważnym wyjściem.

Plastry oczyszczające – Twoi sprzymierzeńcy w walce z zaskórnikami i wągrami!

Oczyszczanie twarzy z zaskórników przy pomocy kosmetyków pielęgnacyjnych może trochę potrwać. Dlatego jeśli zależy Ci na szybkim efekcie, na przykład przed ważną uroczystością, postaw na plastry na zaskórniki na nos np. od Under Twenty. Plasterki na zaskórniki to ten rodzaj kosmetyku, którego działanie możesz przetestować dosłownie natychmiast, na rezultaty musisz bowiem poczekać około 15 min. Dlatego też świetnie sprawdzają się w każdej sytuacji, w której w krótkim czasie chcesz cieszyć się gładką skórą, wolną od niedoskonałości.     

Plastry na wągry dzięki zawartości składników pochodzenia naturalnego (m.in. oczar wirginijski) oraz witaminy E działają na cerę kompleksowo. Z jednej strony głęboko ją oczyszczają , pomagając usunąć z niej zaskórniki, nadmiar sebum oraz innego rodzaju zanieczyszczenia, z drugiej zaś ściągają i zwężają pory, regulując pracę gruczołów łojowych. Dodatkowo koją, łagodzą i wygładzają skórę twarzy.

Usuwanie zaskórników z nosa przy użyciu plastrów jest bardzo proste. Najpierw dokładnie umyj całą twarz wybranym środkiem myjącym (np. żel do mycia twarzy od Under Twenty). Usuń nadmiar produktu, przemywając twarz wodą. Następnie przyklej plaster na nos, starając się zrobić to jak najdokładniej, tak aby jego powierzchnia gładko przylegała do skóry. Pozostaw plaster na ok. 15 min aż do całkowitego wyschnięcia. Na koniec delikatnie usuń plaster rozpoczynając od brzegów. I gotowe! Wągry na nosie są już tylko wspomnieniem!