Wakacyjna kosmetyczka – sprawdź, co ze sobą zabrać na wakacje


W końcu się doczekaliśmy – są wakacje! A więc najwyższa pora przygotować się do wyjazdu na zasłużony odpoczynek. Co zabrać na wakacje? Oczywiście dobry humor – to absolutna podstawa udanej podróży. Poza nim musisz zabrać ze sobą ubrania, buty, kilka niezbędnych drobiazgów, no i oczywiście kosmetyczkę, a w niej te produkty, których używasz na co dzień, zarówno do pielęgnacji, jak i wykonania makijażu. Kosmetyczka na wakacje pomimo swoich niewielkich rozmiarów powinna zawierać wszystkie niezbędne kosmetyki, abyś mogła czuć się komfortowo podczas podróży. Warto, aby znalazł się wśród nich produkt, który uratuje Cię z opresji, kiedy na Twojej twarzy niespodziewanie pojawi się pryszcz. Dzięki temu będziesz mogła czuć się swobodnie w każdej sytuacji, pewna tego, że nic nie zepsuje Ci dobrej zabawy. Czy masz już swojego faworyta?

Kosmetyczka podróżna, czyli trudna sztuka pakowania bez tajemnic

Co zabrać na wakacje – to pytanie, które zadajmy sobie coraz częściej, kiedy zbliża się data podróży. Niestety odpowiedź na nie jest prosta, bo choć lista rzeczy na wyjazd jest bardzo długa, to zazwyczaj ilość miejsca w walizce mocno ograniczona. Aby zaoszczędzić sobie kłopotów z pakowaniem i trudności z domykaniem walizki, na początek warto skupić się na rzeczach absolutnie niezbędnych, czyli takich, bez których nie uda nam się przetrwać podróży. Dopiero później, jeśli wystarczy nam miejsca, możemy dopakować, to, co może choć niekoniecznie potrzebne, chciałybyśmy zabrać ze sobą.

Pakując ubrania, buty i inne drobiazgi, nie możemy zapomnieć o zarezerwowaniu miejsca na naszą kosmetyczkę. Jeśli stawiamy na naturalny look, możemy zrezygnować z kosmetyków przeznaczonych do makijażu, lub też ograniczyć się wyłącznie do zabrania kremu BB (np. Under Twenty), który pomoże nam wyrównać koloryt skóry twarzy, w ten sposób ograniczając cenne miejsce w walizce. Jednak z zabrania produktów takich jak żel do mycia twarzy lub krem w żadnym razie nie możemy rezygnować. Odpowiednia pielęgnacja skóry twarzy jest bowiem bardzo ważna każdego dnia i w żadnym wypadku nie możemy bagatelizować jej znaczenia dla kondycji i wyglądu naszej cery. Jeśli dysponujemy niewielką ilością wolnego miejsca, zamiast pełnowymiarowych opakowań produktów pielęgnacyjnych możemy zabrać mniejsze, przeznaczone specjalnie na podróż. Wystarczy że przelejemy ulubione kosmetyki do mniejszych buteleczek i gotowe! Możemy śmiało ruszać w drogę.

Antybakteryjny krem do twarzy – z nim będziesz gotowa na wszystko!

Umiejętne pakowanie na wakacje wymaga strategicznego podejścia, dlatego też zamiast kilku różnych produktów przeznaczonych do redukcji niedoskonałości, zabierz ze sobą jeden, ale skuteczny. Po czym go poznasz? Oczywiście pod rodzaju zawartych w nim składników. Im więcej z nich jest naturalnego pochodzenia, tym większa szansa na to, że kosmetyk doskonale poradzi sobie z każdym niechcianym pryszczem.

Zasada ta znajduje potwierdzenie w praktyce, czego najlepszym przykładem jest punktowy krem o działaniu antybakteryjnym od Under Twenty zawierający m.in. kwas bursztynowy oraz kwas migdałowy. Dzięki zastosowaniu pierwszej z substancji krem przywraca równowagę w pracy gruczołów łojowych, redukując ilość wydzielanego przez nie sebum, dodatkowo rozjaśniając przebarwienia potrądzikowe. Wykorzystanie drugiej zaś sprawia, że produkt złuszcza i odblokowuje zatkane pory, wykazując silne działanie antybakteryjne. Formuła kremu została uzupełniona o kwas szikimowy, który z kolei powoduje ograniczenie ilości grudek zapalnych, znacznie ograniczając ich powstawanie. W rezultacie krem antybakteryjny od Under Twenty zmniejsza widoczność niedoskonałości i hamuje powstawanie nowych, łagodzi stany zapalne oraz zmiany potrądzikowe, dodatkowo rozjaśniając przebarwienia będące ich skutkiem. Choć niewielki, jest bardzo skuteczny i sprawdza się w każdej sytuacji, o czym możesz przekonać się, pakując go do wakacyjnej kosmetyczki.