Wieczorne oczyszczanie twarzy


Czy dla ciebie, podobnie jak dla nas, wieczór jest ulubioną porą dnia? Nic dziwnego, w końcu to właśnie wieczorem najczęściej mamy chwilę wolnego czasu po całym dniu wypełnionym szkolnymi obowiązkami. I w pełni możemy ten czas przeznaczyć na odpoczynek. Zazwyczaj odpoczywamy aktywnie, spotykając się z przyjaciółką na babskich pogaduchach lub z chłopakiem na romantycznej randce. Nie tylko my lubimy aktywny wypoczynek. Okazuje się, że nasza skóra też. Kiedy my już śpimy, ona dopiero rozpoczyna swoją pracę polegającą na regeneracji komórek, po to byśmy tuż po przebudzeniu wyglądały świeżo i pięknie. Aby ułatwić jej to zadanie, musimy o nią odpowiednio zadbać, przygotowując do owego aktywnego odpoczynku. Jak? Sprawdź sama!

Codzienna pielęgnacja twarzy – dlaczego jest taka ważna?

Przyznać trzeba, że skóra naszej twarzy nie ma z nami łatwo. Pocierana rękami, pokrywana makijażem, zapoznawana z nowymi kosmetykami, a do tego wszystkiego wystawiana na działanie powietrza i czynników atmosferycznych – ma zdecydowanie nadszarpniętą kondycję, a po całym dniu staje się mocno zanieczyszczona. Podobnie jak nam nie uda się zasnąć bez wieczornego prysznica, tak samo skórze nie uda się w pełni zregenerować, jeśli na jej powierzchni będą się znajdować nagromadzone po całym dniu zanieczyszczenia. Dlatego też potrzebuje ona naszej pomocy, polegającej na starannym oczyszczeniu.

Czym oczyszczać twarz? Oczywiście produktami przeznaczonymi do tego celu. Delikatny żel do mycia twarzy lub pianka o podobnych właściwościach są absolutnie niezbędne. Pomagają usunąć zarówno resztki makijażu, jak i pozostałe zanieczyszczenia, w tym drobinki kurzu oraz nadmiar sebum. Jeśli jesteś posiadaczką cery problematycznej, dobry żel do mycia twarzy dla ciebie powinien zawierać składniki antybakteryjne. Wskazane też, aby pomagał odblokowywać pory. Możesz więc zastąpić zwykły żel produktem, który będzie łączył w sobie cechy klasycznego preparatu do mycia twarzy oraz peelingu, jak np. mikrozłuszczający żel myjący od Under Twenty. Produkt ten działa podobnie jak peeling do twarzy, a więc dogłębnie oczyszcza skórę, zapewniając jej uczucie świeżości.

Kolejność oczyszczania, czyli czym myć twarz, aby była idealnie czysta

Wiesz już, że wieczorna pielęgnacja twarzy jest niesłychanie ważna. Pora więc podpowiedzieć, jak powinna przebiegać. Pierwszym i najważniejszym produktem, po który powinnaś sięgnąć, jest żel oczyszczający do twarzy lub, jeśli zależy ci na bardziej dogłębnym działaniu (np. w przypadku licznych niedoskonałości), żel mikrozłuszczający. Wybrany produkt nanieś na lekko zwilżoną skórę i delikatnie, okrężnymi ruchami rozpocznij jej masaż. Staraj się to robić dokładnie, nie omijając żadnego fragmentu skóry. Wyjątkiem mogą być okolice oczu, na które możesz zastosować specjalny płyn do demakijażu. Następnie przemyj twarz wodą. Postaraj się starannie usunąć resztki produktu. Następnie osusz twarz jednorazowym kompresem.

W żadnym przypadku nie używaj do wycierania twarzy tradycyjnego ręcznika, na którym znajdują się bakterie!

Pielęgnacja twarzy wieczorem zawsze powinna zakończyć się nałożeniem dostosowanego do potrzeb skóry kremu. I ponownie przypominamy, jeśli na twojej twarzy często goszczą niedoskonałości, wybieraj kremy dedykowane cerze trądzikowej. Wybrany produkt nanieś na całą skórę, delikatnie go wklepując.    Poczekaj aż się wchłonie. Teraz jesteś już gotowa do snu, a twoja skóra do regeneracji. Do jutra!