Wiosenny, świeży look


Za oknem wiosna, więc pora na zmiany. Głęboko do szafy chowamy wszystkie ciężkie, zimowe ubrania, wrócimy do nich dopiero jesienią. Wyjmujemy za to zwiewne sukienki i kolorowe bluzki, bowiem wiosną w modzie dominuje lekkość i świeżość. Świeży modny look dotyczy nie tylko garderoby, ale też naszej twarzy. Wiosenny makijaż powinien być delikatny i naturalny. Nie ma w nim miejsca na tony ciężkiego podkładu i zatkane przez niego pory. Twarz powinna wyglądać świeżo i promiennie. Jesteś ciekawa, jak osiągnąć taki efekt? Śpieszymy z podpowiedzią!

Wiosenna odsłona makijażu

Wiosna to bez wątpienia najpiękniejsza pora roku. Zmęczeni chłodem i długą zimą z utęsknieniem wypatrujemy pierwszych mocniejszych promieni słońca i wraz z przyrodą na nowo budzimy się do życia. Wszechobecna radość i lekkość zakradają się także do naszej garderoby. W końcu każdy pretekst do jej uzupełnienia o nowe ubrania jest dobry. Z chęcią więc wymieniamy grube swetry i wełniane szaliki na modne kolorowe sukienki. W tym czasie warto też zrobić przegląd swoich kosmetyków. Makijaż na wiosnę powinien być lekki i naturalny, tak by cera subtelnie prezentowała świeżość i promienność. Jeśli więc do tej pory używałaś mocno kryjącego podkładu, czas najwyższy wymienić go na „lżejszy model”. Ciężkie produkty nie wyglądają bowiem dobrze podczas ciepłych dni, kiedy skóra twarzy zaczyna się pocić. Poza tym nie możesz zapominać też, że za sprawą gęstej konsystencji i mocnego efektu krycia pokryta nimi skóra nie oddycha, a ujścia znajdujących się na niej gruczołów potowych zostają zatkane. W efekcie twoja cera zaczyna wyglądać na zmęczoną, częściej się przetłuszcza, jest też podatna na powstawanie niedoskonałości. Dlatego wraz z wiosną wymień swój podkład na krem BB i ciesz się promiennym wyglądem oraz zadbaną cerą.

Co to jest krem BB?

Dobry krem BB to najlepszy przyjaciel młodej cery. Dzięki jego zastosowaniu piękna skóra twarzy nie musi być już tylko marzeniem, ale może stać się rzeczywistością. Zanim jednak przejdziemy do omawiania jego zalet, musimy wyjaśnić, czym jest krem BB i jak go stosować. Otóż krem BB to tak naprawdę wypełniony pigmentami krem o właściwościach pielęgnujących skórę. Stanowi on połączenie tradycyjnego podkładu oraz kremu przeznaczonego do codziennej pielęgnacji skóry twarzy. Dzięki lekkiej formule produkt doskonale się wchłania, ujednolicając koloryt cery, a przy tym pozostaje dla niej w pełni bezpieczny – nie zapycha porów i nie tworzy tzw. efektu maski. W tym względzie zdecydowanie różni się od zwykłych podkładów. Jednak dzięki obecności pigmentów, podobnie jak one, zapewnia wysoki poziom krycia.  Dobrze kryjący krem BB pozwala zatem zamaskować niedoskonałości skóry twarzy, nie potęgując dodatkowo już istniejących problemów skórnych.

Jak dobrać krem BB?

Krem BB należy dobierać do indywidualnych potrzeb skóry. Jeśli więc zmagasz się z problemem błyszczenia, postaw na matujący krem BB, np. z linii Under Twenty. Jego zastosowanie pozwala poprawić wygląd skóry i przedłużyć efekt świeżej zmatowionej cery – idealnie więc sprawdza się na wiosnę. Kremy BB, podobnie jak podkłady, dostępne są w różnych odcieniach. Pamiętaj, że wybrany przez ciebie powinien być zbliżony do kolorytu twojej skóry (może być ciemniejszy od niego maksymalnie o pół tonu). Dzięki temu makijaż będzie wyglądał naturalnie. Wybrany produkt rozprowadź starannie na oczyszczonej skórze twarzy. Możesz delikatnie utrwalić go pudrem matującym, np. od Under Twenty.