Błyszczenie skóry pod kontrolą – jak zachować matową cerę latem?

Błyszczenie skóry pod kontrolą – jak zachować matową cerę latem?

Pielęgnacja skóry, która ogranicza jej błyszczenie

 
Nadmierna produkcja sebum powoduje dyskomfort związany z nieestetycznym wyglądem skóry twarzy, dlatego wiele osób chce wiedzieć, jak ograniczyć wydzielanie sebum. Jest ono produkowane w dużych ilościach, gdy skóra jest przesuszona, np. z powodu suchego powietrza lub niedostatecznego nawodnienia organizmu. Matowa skóra jest skutkiem uregulowania pracy gruczołów łojowych. Można to osiągnąć poprzez dokładne i systematyczne oczyszczanie cery. Zaleca się mycie twarzy łagodnym preparatem dwa razy dziennie, najlepiej letnią wodą. Częstsze używanie kosmetyku myjącego mogłoby pobudzać gruczoły do wytwarzania jeszcze większej ilości łoju. Masaż skóry z użyciem pianki lub żelu powinien trwać kilka minut – tylko wtedy wszystkie zanieczyszczenia zostaną usunięte.
Kolejna ważna kwestia to nawilżanie. Mogłoby się wydawać, że sucha i błyszcząca skóra nie występuje jednocześnie. Nie jest to prawdą – gdy skóra jest przesuszona, gruczoły produkują więcej łoju, aby ją nawilżyć. Zdrowa, matowa cera wymaga regularnego nawilżania od zewnątrz i od środka. Warto każdego dnia używać kremów nawilżających i dbać o nawodnienie organizmu. Raz w tygodniu można zastosować peeling enzymatyczny i od czasu do czasu maseczkę, np. nawilżającą albo z glinki, która ściągnie rozszerzone pory.
Pozostaje jeszcze kwestia, jak pozbyć się sebum dzięki stosowaniu określonych zasad żywieniowych. W uregulowaniu produkcji łoju pomaga wyeliminowanie z diety soli, cukrów prostych, wysokoprzetworzonych i tłustych produktów. Warto stosować suplementy diety zawierające witaminę A i witaminy z grupy B.

Kosmetyki do makijażu, które pomogą utrzymać matową skórę twarzy

 
Codzienna pielęgnacja, której podstawą jest dokładne oczyszczanie skóry oraz jej nawilżanie, jest najważniejszą odpowiedzią na pytanie, jak zmniejszyć produkcję sebum. Pomocne są także kosmetyki do makijażu, dzięki którym łatwiej utrzymać matową skórę, by czuć się komfortowo przez długi czas. Które z nich wybrać i jakiego efektu można się spodziewać?
Aby makijaż długo pozostał świeży, a cera matowa, należy ją dobrze przygotować przed nałożeniem kosmetyków kolorowych. Pierwszym użytym produktem powinna być matująca baza pod makijaż, która przedłuży trwałość makijażu i zapewni długotrwały efekt matujący. Baza pod makijaż matująca Under Twenty wygładza i matowi cerę, jednocześnie sprawia, że makijaż wygląda świeżo i naturalnie. Rozszerzone pory i przebarwienia stają się niewidoczne.
Najlepszy makijaż to taki, który nie tylko poprawia wygląd skóry, ale także ją pielęgnuje. Matujący krem BB Under Twenty oprócz tego, że matuje cerę, to pomaga również ukryć rozszerzone pory, zmniejsza widoczność przebarwień oraz wyrównuje koloryt skóry. Zawarty w bazie kwas hialuronowy nawilża skórę, dzięki czemu poprawia jej elastyczność. Dodatkowo zawarte w kremie BB filtry UV chronią skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.
Jak zmniejszyć sebum na twarzy? Wiele może zdziałać długotrwały puder matujący, który absorbuje sebum, dzięki czemu zapobiega błyszczeniu się skóry. Dodatkowe korzyści to zmniejszenie widoczności porów i optyczne wygładzenie cery – taki efekt zapewnia puder matujący Under Twenty. Bezbarwny puder matujący dopasuje się do koloru cery, dzięki czemu można uniknąć efektu pudrowej maski.
Baza matująca, matujący krem BB oraz dobre pudry matujące to wszystko, czego potrzeba, aby stworzyć makijaż, który ograniczy ryzyko błyszczenia się skóry.