Oczyszczanie wymagającej cery trądzikowej - wykorzystaj moc naturalnych składników

Oczyszczanie wymagającej cery trądzikowej - wykorzystaj moc naturalnych składników

Trądzik pospolity jest częstą chorobą skóry, która statystycznie dotyka aż 80% młodzieży. To właśnie w okresie dojrzewania najczęściej przypada początek trądziku, który czasami może utrzymywać się przez długi czas.(1) Pamiętaj, że w walce z niechcianymi wypryskami i zaskórnikami bardzo ważne jest staranne, ale delikatne oczyszczanie cery. Mamy dla ciebie kilka wskazówek, jak je przeprowadzić.

Dlaczego mam trądzik?

Trądzik jest chorobą, która zwykle nie ma jednej konkretnej przyczyny. Zazwyczaj jako powód wskazuje się wahania hormonów, ale w grę mogą wchodzić także wrodzone predyspozycje, wytwarzanie łoju, właściwości mieszków łojowych i zbytnie namnażanie się bakterii trądzikowych.(1,2) Mówiąc krótko: to skomplikowane. Pielęgnacja trądzikowej cery też nie zawsze jest prosta, jednak obecnie dostępne są naprawdę dobre kosmetyki, a jeśli zgłosisz się do dermatologa, z pewnością dobierze dla ciebie dobrą terapię.
 
Oczyszczanie cery trądzikowej - jakich błędów nie popełniać?
 
Oczyszczanie cery jest jednym z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych. Chociaż temat wydaje się dosyć łatwy, bo przecież wystarczy kupić żel do mycia twarzy i używać go codziennie, w praktyce można popełnić kilka błędów, do których należą:
  • niedokładne oczyszczanie - dotyczy szczególnie dziewczyn, które lubią mocny makijaż, gdyż jego resztki zatykają pory i sprzyjają pryszczom, dlatego zaopatrz się w dobry płyn do demakijażu, żel myjący oraz tonik, który też jest bardzo ważny, gdyż przywraca skórze właściwe pH,
  • zbyt częste mycie twarzy - aby osiągnąć dobre efekty, wystarczy myć twarz 2 razy dziennie, inaczej można doprowadzić do przesuszenia i podrażnień,
  • zbyt mocne preparaty, na przykład na bazie alkoholu - cerę należy zawsze traktować z najwyższą delikatnością, dlatego zamiast silnie działających środków lepiej wykorzystać na przykład działanie kwasu migdałowego lub innych skutecznych, ale łagodnych składników,
  • pomijanie nawilżania - cery trądzikowej nie należy przesuszać, dlatego zawsze po oczyszczaniu sięgnij do dobry krem.

Składniki naturalne w kosmetykach - one mają moc!

Być może idąc z duchem czasu wybierasz wegańskie kosmetyki, które nie były testowane na zwierzętach, a ich skład opiera się na naturalnych składnikach. Jeśli tak, z pewnością zainteresuje cię oferta Under20, w której znajdziesz świetne preparaty do oczyszczania cery trądzikowej.
 
Antybakteryjny żel łagodzący do mycia twarzy to wymarzony kosmetyk dla nastolatków. Zawiera łopian, który reguluje florę bakteryjną, szałwię o działaniu bakteryjnym i przeciwtrądzikowym, cynk, hamujący powstawanie kolejnych zmian oraz biotynę (biotyna w kosmetykach zmniejsza łojotok skóry). Efekty użycia żelu poczujesz od razu, gdyż twoja skóra będzie czysta i przyjemnie gładka.
 
Nie zapomnij, że każde mycie twarzy należy zwieńczyć użyciem toniku. Teraz to jeszcze wygodniejsze, gdyż Under20 ma dla ciebie prebiotyczny tonik w mgiełce. Jego bazą jest organiczna woda z kiwi - po to, żeby twoja skóra otrzymała dawkę cennych antyoksydantów. Biolin P, czyli prebiotyk, przywraca barierę ochronną skóry, kwas migdałowy działa antybakteryjnie i regulująco na produkcję sebum, a witamina B3 regeneruje skórę.
 
Poranne i wieczorne oczyszczanie twarzy to niezbędny dla zachowania ładnej i świeżej cery zabieg, o którym trzeba pamiętać. Używanie nowoczesnych kosmetyków będzie dla ciebie czystą przyjemnością. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, dotyczących pielęgnacji cery, zawsze najlepiej jest skonsultować się z dermatologiem.

Bibliografia:
  1. Janda K., Chwiłkowska M. Trądzik pospolity - etiologia, klasyfikacja, leczenie. Roczniki Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie 2014, 60 (2): 13–18.
  2. Marek L. Trądzik. https://www.mp.pl/pacjent/dermatologia/choroby/chorobyskory/74475,tradzik-pospolity Data dostępu: 8.07.2020.