Powakacyjne odżywienie – przygotuj cerę na nowy rok szkolny

Powakacyjne odżywienie – przygotuj cerę na nowy rok szkolny Skóra twarzy może stawać się wysuszona i podrażniona, a trądzik może ulegać nasileniu. Dlatego wczesną jesienią warto przygotować cerę na kolejny rok szkolny – aby podołała codziennym wyzwaniom.

Podczas wakacji często wystawiamy naszą cerę na działanie słońca – które obok zbawiennego pobudzenia syntezy witaminy D może przyprawić nas o poparzenia oraz doprowadzić do zgrubienia naskórka broniącego się w ten sposób przed szkodliwym promieniowaniem UV. Jednocześnie powakacyjna cera często jest mocno podrażniona, może nawet dochodzić do złuszczania. Do pielęgnacji takiej skóry najlepiej nadają się kosmetyki wegańskie wyprodukowane z naturalnych składników, działające delikatnie, ale efektywnie. Choć możesz odczuwać pokusę zastosowania gruboziarnistego peelingu, aby pomóc cerze w regeneracji i przyspieszyć złuszczanie naskórka, peelingi mechaniczne pozostaw na inną porę roku. Do pielęgnacji cery podrażnionej słońcem najlepiej nada się peeling enzymatyczny – na przykład Enzymatyczny peeling antybakteryjny od Under Twenty. Zawarta w nim papaina delikatnie złuszczy naskórek, nie podrażniając dodatkowo i tak już nadwyrężonej cery. Działanie to wspomoże biała glinka – czyli naturalny składnik pozyskiwany prosto z ziemi. Glinka nie tylko przyspiesza złuszczania, ale również wspomaga regenerację naszej cery, dzięki czemu będzie ona bardziej gładka i matowa.

Obok złuszczenia bardzo ważnym elementem pielęgnacji cery po wakacjach jest odbudowa mikroflory. Najlepiej do tego celu nadadzą się naturalne kosmetyki wspomagające przyrost dobroczynnych bakterii stanowiących część mikroflory każdej skóry. Jednocześnie warto zadbać o delikatne oczyszczanie, tak by niedoskonałości nie popsuły nam pierwszych dni w szkole. Najlepiej więc stosować odżywcze toniki do cery wrażliwej z niedoskonałościami – takie jak Prebiotyczny tonik w mgiełce od Under Twenty. W swoim składzie zawiera on bowiem prebiotyk – Biolin P. Prebiotyki to elementy stymulujące wzrost dobroczynnych drobnoustrojów na naszej skórze, odbudowujące jej barierę ochronną. Jednocześnie zawarty w toniku kwas migdałowy, o działaniu nawilżającym i antybakteryjnym, pomoże usunąć z cery te niechciane bakterie i dodatkowo odżywi odwodnioną po wakacjach cerę. Dzięki wygodnej formie mgiełki i wegańskim składzie możesz wygodnie stosować go do codziennej pielęgnacji.

Obok złuszczenia i oczyszczenia warto pomyśleć również o intensywnym odżywieniu skóry. Najlepiej w takich zadaniach specjalnych sprawdza się maska peel off, która nie tylko potrafi w różnoraki sposób głęboko oddziaływać na skórę twarzy, ale również może stanowić świetne przygotowanie do dalszej pielęgnacji. W dodatku możesz zastosować ją podczas spotkania z przyjaciółką czy oglądania ulubionego serialu! Na osłodę końca wakacji użyj maseczki o pięknym zapachu, takiej jak Księżycowa Poświata - Maseczka peel off o zapachu gumy balonowej od Under Twenty. Jej główny składnik aktywny to kamień księżycowy – który wbrew pozorom nie jest żadnym magicznym amuletem, ale składnikiem łagodzącym i kojącym. Dodatkowo zawarta w masce srebrna perła rozświetli twoją cerę, pozostawiając ją wygładzoną i odświeżoną. Maska doskonale sprawdzi się zatem jako koło ratunkowe dla zmęczonej słońcem cery. Możesz również wypróbować inne maski peel off od Unter Twenty, zawierające składniki takie jak matująca ziemia okrzemkowa czy detoksykujący gwiezdny owoc. Maski stosuj raz lub dwa razy w tygodniu – sama lub z przyjaciółką!